Räätsamatkad 

Aerulauaretked Emajõe-Suursoos 3 tundi

PLAANILISED räätsamatkad

osalejate arv*

5 – 23

vanus

13+

hind*

40

* matk toimub vaid juhul kui registreerunud on vähemalt 5 osalejat

* 1 osaleja hind, sisaldab käibemaksu
   Nature Tours Estonia püsiklientidele rakendub soodustus -10%

Kuidas räätsamatka broneerida?

Vaata üle kogu info enne kui asud broneerima. Nii plaaniliste kui tellimusmatkade põhiinfo on sama. Broneerimiseks kliki nupul “SOOVIN BRONEERIDA”

PLAANILISTE matkade kuupäevad on kindlaks määratud ning valida saad nende hulgast. Vabade kohtade saadavus kajastub nii numbriliselt kui graafiliselt (ei kajastu reaalajas). Plaaniliste matkade valik on sobilik eeskätt juhul, kui soovid tulla üksi, kaaslase või väiksema seltskonnaga.

TELLIMUSMATKADE puhul saad broneerimisvormil kalendrist valides ise soovitud kuupäeva pakkuda. Selle saadavuse korral kinnitame broneeringu. Vastasel juhul lepime kokku mõne muu variandi. Tellimusmatka eelistatakse enamasti juhul, kui soovitakse tulla suurema seltskonnaga või pole plaaniliste matkade kuupäevad sobivad.

Juhul kui peale broneeringu teele saatmist pole 24h jooksul vastust tulnud, siis helista palun 5155530

Millise varustuse pean räätsamatkale ise kaasa võtma?

  • ilmastikule vastav matkariietus
  • kummikud või kõrged veekindlad saapad
  • joogivesi
  • joogitass või matkakruus

Mida räätsamatka hind sisaldab?

  • räätsade rent
  • räätsade kasutamise kiirkoolitus
  • matkakorraldus- ning matkajuhi teenus
  • kerge eine (pirukas, tee)

Kus asub räätsamatka alguspunkt?

Matkaliste kogunemiskohaks on Palgi talu (Ahunapalu küla, TARTUMAA).
Sisesta Google Maps’i “Nature Tours Estonia” või kliki asukohalingil

NB! Palun veendu aegsasti enne teele asumist, et sa tead, kuhu sõita ning jõuad kohale hilinemata

Kuidas räätsamatkad toimuvad?

Emajõe-Suursoo erinevad soomassiivid on hästi teada matkapaigad edasijõudnud matkajatele ja loodushuvilistele, kuid väheavastatud tavamatkajate poolt. Küllap sellepärast, et siia on raske sattuda oma käe peal, sest ametlikke matkaradu pole ning ning salapärane maastik avab end vaid nendele, kes teavad õigeid radu.

Siinsed sood ja rabad peidavad endas kümneid soosaari, üks ilusam kui teine. Tegemist on ühe metsikuma ja inimtühjema paigaga Eestis. Siin saab nautida täiuslikku vaikust ja lähikontakti loodusega.

Üldjuhul toimuvad meie räätsamatkad talvel. Siis on soo külmunud ning räätsadel saab kõndida kohtadesse, kuhu märjematel aastaaegadel ligi ei pääse. Näiteks saame avastada Emajõe-Suursoo ajaloolist taliteedevõrku või külastada eraldatud soosaari, kus kunagi on elatud või end võõra võimu eest peidetud.

Korraldame räätsamatkasid lähtuvalt Räätsaturismi Heast Tavast: me ei liigu räätsadega rabas jüripäevast jaanipäevani ning kasutame oma matkadel räätsasid, mis ei lõhu raba õrna taimestikku.

Räätsamatka kestuseks on 3-4 tundi, mille jooksul läbitakse ca 6 km. Liigutakse kõigile jõukohases tempos. Räätsade kasutamine on lihtne ning selle õpetab selgeks matkajuht. Pausi ajal pakume pirukaid ja teed.

Matkajuhiks on Kristina, tel: 5188860