Räätsamatkad

Nature Tours Estonia räätsamatkad toimuvad Emajõe-Suursoos

Emajõe-Suursoo erinevad soomassiivid on hästi teada matkapaigad edasijõudnud matkajatele ja loodushuvilistele, kuid väheavastatud tavamatkajate poolt. Küllap sellepärast, et siia on raske sattuda oma käe peal, sest ametlikke matkaradu pole ning ning salapärane maastik avab end vaid nendele, kes teavad õigeid radu.

Siinsed sood ja rabad peidavad endas kümneid soosaari, üks ilusam kui teine. Tegemist on ühe metsikuma ja inimtühjema paigaga Eestis. Siin saab nautida täiuslikku vaikust ja lähikontakti loodusega.

Üldjuhul toimuvad meie räätsamatkad talvel. Siis on soo külmunud ning räätsadel saab kõndida kohtadesse, kuhu märjematel aastaaegadel ligi ei pääse. Näiteks saame avastada Emajõe-Suursoo ajaloolist taliteedevõrku või külastada eraldatud soosaari, kus kunagi on elatud või end võõra võimu eest peidetud.

Korraldame räätsamatkasid lähtuvalt Räätsaturismi Heast Tavast: me ei liigu räätsadega rabas jüripäevast jaanipäevani ning kasutame oma matkadel räätsasid, mis ei lõhu raba õrna taimestikku.

LISAINFO ja TELLIMINE

Räätsamatka kestuseks on 3-4 tundi, mille jooksul läbitakse ca 6 km. Matk on jõukohane kõigile alates juba noorimast kooliastmest. Liigutakse kõigile jõukohases tempos. Räätsade kasutamine on lihtne ning selle õpetab selgeks matkajuht.

Matkale on võimalik lisatasu eest tellida toitlustus.

Matkagrupi suuruseks on 5-25 inimest. Küsi matkapakkumist aadressilt info@naturetoursestonia.com

Üksikmatkajad on oodatud meie plaanilistele matkadele!